KeyInfo

powiadom znajomego:
zwiń
contact form
wyślij
fot.: Kariera, Praktyka

Od kilku lat Grupa ITI organizuje program stażowy we współpracy z Polską Radą Biznesu. Staż obejmuje 2-3 miesięczne praktyki w TVN, Onecie, Multikinie, ITI Corporation oraz ITI Neovision. Każdy ze stażystów ma swojego opiekuna i realizuje uzgodniony program. Zwykle obejmuje on także szkolenie specjalistyczne związane z dziedzinami jego wykształcenia i zainteresowania. Naszą ambicją jest pozyskanie najlepszych stażystów i przygotowanie ich w czasie stażu tak, aby mieli oni realną szansę na przedłużenie współpracy w Grupie ITI. Nabór na staże odbywa się od kwietnia do czerwca. Oprócz staży programie PRB organizujemy kilkadziesiąt staży specjalistycznych, o których możecie Państwo dowiedzieć się więcej na stronach spółek Grupy ITI poświeconych pracy i karierze.

Kilka rad dla kandydatów na staże w Grupie ITI:

  • Przed rozmową kwalifikacyjną zastanów się nad celami, które chcesz osiągnąć w czasie stażu. Jakie umiejętności chcesz rozwijać? Jakie działy i miejsca w firmie poznać? W planie stażu, który zawiera zakres obowiązków zapisujemy także często działania rozwojowe dla stażysty. Na ile skorzystasz ze stażu zależy w dużej mierze od Ciebie. Stawiamy na osoby, które mają jasno określone oczekiwania.
  • Postaraj się uzyskać maksymalnie dużo informacji o firmie, do której aplikujesz. Warto znać odpowiedź także na pytania:, jakie są główne obszary działania firmy? Najważniejsze projekty i produkty z ostatnich lat? Jej klienci? Konkurenci? A także, co jako widz programu lub użytkownik serwisu byś zmienił lub wprowadził do oferty?
  • Zabierz na rozmowę kwalifikacyjną dokumenty i próbki swojej pracy. Jeśli starasz się o pracę, jako dziennikarz lub operator warto pomyśleć o materiałach, artykułach bądź grafikach, które tworzyłaś/eś np. w trakcie zajęć na uczelni. Jeśli posiadasz certyfikaty bądź referencje także weź ze sobą.
  • Spisz pytania, na które chciałbyś znać odpowiedź.
  • Jeśli jesteś jeszcze studentem sprawdź dokładnie swój grafik zajęć tak abyś był w stanie jasno określić swoją dyspozycyjność. Zastanów się, jakie rozwiązania możesz zaproponować, jeśli zajęcia ją ograniczają.
  • Przypomnij sobie umiejętności, które opisałaś/eś w cv bądź w kwestionariuszu. Parę zadań np. w Excelu czy Power point może być częścią kwalifikacji. Jeśli deklarowałaś/eś znajomość języków obcych spodziewaj się, że część rozmowy może odbyć się np. po angielsku.
  • W czasie rozmowy nie bój się przyznać, że czegoś jeszcze nie potrafisz. Ważna jest dla nas chęć do nauki i sposób, w jaki zamierzasz się przygotować do stażu w takiej sytuacji.
  • Stres jest nieodłączną częścią rekrutacji. Wiemy o tym i unikamy sytuacji, w których może on wpływać na ocenę Twoich umiejętności i predyspozycji. Przywitamy Cię z uśmiechem i życzliwością, bo sami kiedyś byliśmy po drugiej stronie.

Działalność